administrator

  polecamy

więcej


Już dawno nie jesteśmy tak homogenicznym społeczeństwem, jak kiedyś lub raczej jak się nam wydawało. Bo różnorodność to nie tylko obecność wokół nas ludzi różnych kultur, co staje się dziś codziennością. To także dostrzeżenie wokół nas ludzi niepełnosprawnych jako tych, którzy nie tylko potrzebują pomocy, ale też chcą być pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. I mają do tego prawo. Uznanie, że równość praw kobiet to nie tylko formalna deklaracja, ale musi to się także przekładać na praktykę. Wydawało się, że udało nam się osiągnąć całkiem sporo, ale też trochę omamił nas język politycznej poprawności, przesłonił skrzeczącą dość paskudnie rzeczywistość. Jeśli go odrzucić, a to coraz częściej się dzieje, okazuje się, że problemem jest już nawet powszechna akceptacja tego, co wydawało się oczywiste. Stąd mowa będzie o tolerancji. Przyjrzymy się zwłaszcza językowi sieci, bo tam ta maska politycznej poprawności opadła najszybciej. Zajmiemy się przy tym też tematem bardzo gorącym, jakim jest wielokulturowość.

 

Punktem wyjścia będzie przedstawienie wyników badań specjalnie przeprowadzonych na potrzeby kongresu, o obecności tolerancji w społeczeństwie polskim w 2017 roku. A gościem specjalnym Louise Pulford. dyrektorka Social Innovation Exchange (SIX), od wielu lat związana z zarządzaniem innowacjami społecznymi, która opowie o znaczeniu różnorodności w partycypacji społecznej, o roli kobiet w zarządzaniu innowacyjną organizacją a także o budowaniu organizacji w oparciu o wartości takie jak tolerancja i szacunek. 

 

Temat od dawna przestał być tematem akademickim, jeśli kiedykolwiek był, bo nie powinien. Dlatego do udziału w kongresie zaproszono, tradycyjnie zresztą, obok specjalistów od tych spraw, przedstawicieli nauki, organizacji pozarządowych i różnych instytucji, także przedstawicieli świata biznesu.

 

I miejmy nadzieje, piątek trzynastego, nie będzie w tym wypadku pechowy!

 

więcej

 

piątek 13 października, godzina 9.30 – 15.00

Och-Teatr, ul. Grójecka 65, gdzie to jest

 

Udział w kongresie jest bezpłatny, zgłoszenia należy przesyłać mailem na adres: anna.hincz@b-better.pl

 

 


Magazyn przedsiębiorcy