administrator
wrzesień i październik (uzupełnione)

bezpłatne konferencje i seminaria w Warszawie
polecamy

Konferencje, seminaria i debaty w Warszawie. Te, które chcemy polecić we wrześniu i październiku. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny. Lista na pewno niepełna i będziemy ją oczywiście uzupełniać, tak, jak to właśnie zrobiliśmy. Nie ma też na niej wydarzeń pozawarszawskich, o niektórych z nich, jak o Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach, piszemy osobno. My sami w poniedziałek byliśmy w Gdańsku, na wpisanej do wydarzeń polskiej prezydencji konferencji poświęconej społecznej odpowiedzialności biznesu. Oczywiście zdamy klubowiczom relację!



A teraz już po kolei, według dat:

 

poniedziałek 5 września. Ignite Warsaw. Takie spotkania odbywają się na całym świecie, w Warszawie odbędzie się ono po raz drugi. Inicjatywa ma charakter non-profit, spotykają się tam ludzie mający jakiś innowacyjny pomysł i chcący przekonać do niego innych. Mają na swoje wystąpienie pięć minut i mogą pokazać do dwudziestu slajdów (zmieniają się one automatycznie podczas wystąpienia). To sporo więcej niż tzw. test windy, ponadto dochodzi prezentacja. Możemy też po prostu przyjść na takie spotkanie i posłuchać, przecież potrzebują jakiejś widowni. Kogoś, kogo mogliby przekonać. Autor najlepszej, najciekawszej prezentacji oprócz uznania może liczyć na nagrodę, będzie nią telefon Nokia X7 (jak mówi młodzież: wypasiona). Gospodarzem warszawskiego spotkania będzie Zachęta, a po spotkaniu jego uczestnicy zostaną zaproszeni na oficjalne afterparty do klubu Obiekt Znaleziony w jej podziemiach. Zgłoszeń wciąż jeszcze można dokonywać, dotyczy to zarówno mówców, tych, którzy chcą przedstawić swój pomysł, jak zwykłych uczestników, którzy zadowolą się rolą widowni. Dokonuje się ich on-line na poświęconej temu wydarzeniu stronie (link do niej poniżej). Znajdziecie tam też relację z pierwszego warszawskiego spotkania rok temu. Trzeba uprzedzić: będzie tłok i może wcale nie być łatwo wcisnąć się na salę. Jak to ujęli organizatorzy: „With those numbers we’re expecting massive creative energy to splash across the room”. Językiem spotkań jest bowiem angielski.

 

więcej: http://www.ignitewarsaw.org

 

poniedziałek 5 września, godzina 18.00

Zachęta, plac Małachowskiego 3

(i po afterparty w Obiekcie Znalezionym)

gdzie to jest: http://tinyurl.com/4y943eg

 

wtorek 6 września. Przedsiębiorczość kobiet. Seminarium zorganizowane przez Polską Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podczas której zostanie zaprezentowany raport będący rezultatem badań przeprowadzonych na zlecenie agencji w ramach projektu „Przedsiębiorczość kobiet”. Mowa będzie o motywach kobiet podejmujących działalność gospodarczą, o tym jak godzą pracę na własny rachunek z życiem rodzinnym. I wreszcie o tym, czy występują tu bariery związane z płcią. Na seminarium obok naukowców, przedstawicieli administracji (tej centralnej i tej samorządowej), jego organizatorzy zapraszają również przedsiębiorców. Pełny program seminarium do pobrania na podanej niżej stronie. Zgłoszenia udziału można przesyłać mailem do 5 września na adres: magdalena@qsteam.pl.

 

więcej: http://www.parp.gov.pl/index/more/22748

 

wtorek 6 września, godzina 11.00 – 15.00

biurowiec Rondo 1 przy Rondzie ONZ

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3n4gvmg 

 

piątek 9 września. China Expo Poland 2011. O targach było osobno, tu zajmiemy się nimi tylko pod kątem odbywających się tam seminariów. Dla polskich uczestników zorganizowano je w piątek. Kolejno ich tematami będzie to, jak importować z Chin do Polski, jak eksportować z Polski do Chin i na koniec, jak inwestować w Chinach. Jakie tu obowiązują zasady i jakie trzeba spełnić warunki. Wszystkie prowadzone będą po polsku. A same targi, po to je przecież zorganizowano, będą okazją do nawiązania biznesowych kontaktów z partnerami z Chin, którzy przyjadą na targi do Warszawy właśnie w tym celu. Będzie podczas nich reprezentowanych prawie dwieście chińskich firm. Aby wziąć udział w seminarium wystarczy zaznaczyć jego temat przy rejestracji naszej obecności na targach, co można zrobić on-line na stronie targów do 6 września (odpowiedni link poniżej).

 

więcej: http://www.kie.biz.pl/new/news/czytaj/500

zgłoszenia: http://china-expo.pl/form/rejestracja-online

 

piątek 9 września, godzina 10.30 – 16.30 (wszystkie)

Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska, ul. Marsa 56C

dojazd: http://china-expo.pl/dojazd-do-centrum-mt-polska

 

poniedziałek 12 września. Spotkanie informacyjne poświęcone działaniu 5.1 „Wspieranie rozwoju powiązań kooperacyjnych o znaczeniu ponadregionalnym". Zaprasza na nie przez Polską Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i chodzi o środki z funduszy unijnych, które są rozdzielane w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. A tak konkretniej? Na co są te pieniądze i kto może się o nie starać? Starać się mogą i przedsiębiorcy, i instytucje otoczenia biznesu, a są one przeznaczone na tworzenie struktur pozwalających wspólnie realizować im jakieś przedsięwzięcie (kooperować), a także zarządzać takimi strukturami. Ich tworzenie i tak zresztą często wymuszają realia życia gospodarczego, czemu więc nie skorzystać ? Niestety pierwsza tegoroczna tura naboru wniosków już się skończyła ale skoro organizują to spotkanie, to oznacza, że będzie jeszcze następna. Golden Tulip Warsaw Centre, bo to jeszcze wymaga wyjaśnienia, to dawny hotel Kyriad (część konferencyjna była latem remontowana i dopiero we wrześniu ponownie otwarta). Zgłoszenia będą przyjmowane do 8 września. Formularz zgłoszeniowy on-line i program spotkania zamieszczono na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://poig.parp.gov.pl/index/more/22810

działanie 5.1: http://poig.parp.gov.pl/index/index/593

 

poniedziałek 12 września, godzina 10.00 – 14.00

Golden Tulip Warsaw Centre, ul. Towarowa 2, I piętro

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3p58t58

 

poniedziałek 12 września. Kongres Nowych Technologii 2011. Na kongres zaprasza Dziennik Gazeta Prawna, w zamierzeniu ma to być wydarzenie cykliczne, poświęcone dokonującej się na naszych oczach rewolucji związanej z Internetem i zmieniającymi się sposobami dostępu doń. Rewolucji, która ma wpływ i na nasze życie, i na gospodarkę. Mowa będzie o biznesie w chmurze, bo to może być prawdziwa rewolucja, o rewolucji tabletowej, o mobilnych płatnościach (choć to może nie całkiem rewolucja, a już dzień dzisiejszy). O zmianach na rynku telefonii komórkowej, która musi tu nadążyć. Ale i o problemach z rozwojem sieci, czyli czymś, o co ta rewolucja może się potknąć. Co zrobić, by ten rozwój przyspieszyć? Jeśli zamiary organizatorów się powiodą, będzie to arcyciekawa debata. Na podanej niżej stronie agenda i szczegółowy program konferencji. A także formularz on-line, za pomocą którego możemy dokonać zgłoszenia naszego w niej udziału.

 

więcej: http://tinyurl.com/3kyctph 

 

poniedziałek 12 września, godzina 10.00 – 16.00

hotel InterContinental, Emilii Plater 49 róg Śliskiej

gdzie to jest: http://tinyurl.com/42nrpoa 

 

poniedziałek 12 września. Zaprojektuj swój biznes ! Spotkanie z aniołami biznesu, na które zaprasza nas największa w kraju ich sieć Lewiatan Business Angels do siedziby PKPP Lewiatan na Klonowej. Anioły biznesu tym różnią się od innych, że są pazerne (nawet bardzo) ale zarobić możemy wspólnie, gdy staną się naszymi wspólnikami. Wspólnie też ponosić będziemy ryzyko. Jeśli mamy dobry pomysł na biznes, ekipę, chcącą się tego wyzwania podjąć, a brakuje nam kapitału… Z ich pomocy korzystają nie tylko początkujący ale często także doświadczeni przedsiębiorcy. Program seminarium jest obszerny, obejmuje przygotowanie biznesplanu, prezentacji naszego biznesowego pomysłu, budowanie zespołu, który go będzie realizować (dla aniołów biznesu jakość tego zespołu jest nie mniej ważna niż sam nasz pomysł na biznes). Mowa też będzie o tym, jak sformułować umowę z aniołem biznesu, by zabezpieczała ona też nasze interesy. Choć spotkanie poprowadzi konkretna sieć aniołów biznesu, to omówione zasady mają w praktyce charakter uniwersalny (stosują je też ich zagraniczne sieci). Zgłoszenia udział w seminarium przyjmowane będą do 8 września. Szczegółowy program i formularz zgłoszeniowy znajdziemy na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://tinyurl.com/3aoul3o  

 

poniedziałek 12 września, godzina 10.00 – 16.00

siedziba PKPP Lewiatan, ul. Klonowa 6

gdzie to jest: http://tinyurl.com/32wfkja

 

środa 14 września. Konferencja Export Finance II: Rosja, Ukraina, Kazachstan i Wietnam. Konferencja dla przedsiębiorców z sektora MŚP (czyli małych i średnich przedsiębiorstw), zainteresowanych eksportowaniem na te rynki. O możliwościach, szansach jakie one dają ale i istniejącym ryzyku, oczywiście o obowiązujących przepisach i szczególnie dużo o finansowaniu, w tym też o możliwości uzyskania finansowego wsparcia z funduszy rządowych. Program konferencji jest dość obszerny i wymaga „wczytania się” weń, także dlatego, że został podzielony na równoległe sesje (czyli trzeba dokonać wyboru, w której z nich chcemy uczestniczyć).  Organizatorami są, Bank Gospodarki Krajowej, Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. Wyliczanka trochę długa ale potrzebna, bo każdy będzie mówił o swojej roli we wspieraniu eksportu (czyli o tym, na co możemy z jego strony liczyć). Listę organizatorów konferencji uzupełnia kancelaria Rödl & Partner, która przedstawi warunki podejmowania działalności gospodarczej na Ukrainie i w Kazachstanie. Kończący konferencję obiad, na który zapraszają organizatorzy, ma być też okazją do nawiązywania biznesowych kontaktów i biznesowych rozmów. Zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w konferencji będą przyjmowane do 7 września, odpowiedni formularz on-line znajdziecie na podanej niżej stronie, tak, jak i szczegółowy program konferencji.

 

więcej: http://www.bgk.com.pl/program-konferencji

 

środa 14 września, godzina 10.00 – 16.30

Szkoła Główna Handlowa, gmach C, aula I

Aleje Niepodległości 128, róg Madalińskiego

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3br2323

 

środa 14 września. Pro-przyrodnicze inwestycje i rozwój MŚP na obszarach Natura 2000. Pewnie niektórzy sądzą, że na obszarach Natura 2000 w ogóle nie wolno prowadzić działalności gospodarczej lub jest to w praktyce niemożliwe. Nie jest tak, choć są oczywiście ograniczenia. Z drugiej strony przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie w przypadku pewnych rodzajów działalności, tej proekologicznej. Podczas seminarium zorganizowanego przez środek sieci Enterprise Europe Network działający przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości mowa będzie zarówno o tych ograniczeniach, jak i wsparciu na które mogą liczyć przedsiębiorcy z sekto tara MŚP czyli małych i średnich przedsiębiorstw. Zgłoszenia udziału w seminarium do 7 września, formularz zgłoszeniowy jak również szczegółowy program seminarium można pobrać na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://tinyurl.com/3hchubp  

 

środa 14 września, godzina 11.00 – 15.30

Centrum Zielna, ul. Zielna 37 VI piętro, sala Europa

gdzie to jest: http://www.centrumzielna.pl/lokalizacja  

 

środa 14 września. Klauzule społeczne – jak upowszechnić je w Polsce? Unijne prawo zamówień publicznych dopuszcza branie pod uwagę przy wyborze oferty kryteriów innych, niż tylko cena czy jakość. Chodzi właśnie o kryteria społeczne. Najczęściej korzystają z tego tzw. przedsiębiorstwa społeczne. U nas też one działają, a w ślad za prawem unijnym możliwość stosowania kryteriów społecznych wprowadziło także polskie prawo o zamówieniach publicznych. W praktyce stosuje się je niezmiernie rzadko. Dlaczego i co zrobić, aby to zmienić? Na konferencję zaprasza nas Instytut Spraw Publicznych, a zgłoszenia udziału można dokonać on-line na podanej niżej stronie do 13 września, znajdziecie tam też szczegółowy program konferencji.

 

więcej: http://www.isp.org.pl/konferencje,27,244.html

 

środa 14 września, godzina 11.00 – 14.40

Centrum Zielna, ul. Zielna 37 V piętro, sala Wystawowa

gdzie to jest: http://www.centrumzielna.pl/lokalizacja 

 

czwartek 15 września. Spotkanie informacyjne poświęcone działaniu 1.4 Wsparcie projektów celowych”. Spotkanie, na które zaprasza Polską Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poświęcone będzie środkom, które mogą uzyskać przedsiębiorcy na prace badawcze i rozwojowe. Ma ono dopełnienie w działaniu dowcipnie zanumerowanym jako 4.1, w ramach którego można uzyskać środki na ich wdrożenie. Na razie będzie jednak mowa o tym pierwszym etapie. Co chyba warto dodać, rezultatem tych prac nie zawsze musi być ich wdrożenie. Możemy odstąpić od tego, jeśli ich wyniki nie będą nas satysfakcjonować. Nie będzie to oznaczało konieczności zwrotu otrzymanego wsparcia. Ma to nas zachęcić do podjęcia tego ryzyka. Nabór wniosków już się zaczął i potrwa do końca września. Golden Tulip Warsaw Centre, to jeszcze wymaga wyjaśnienia, to dawny hotel Kyriad. Zgłoszenia udziału w spotkaniu będą przyjmowane do 13 września. Formularz zgłoszeniowy on-line i program spotkania zamieszczono na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://poig.parp.gov.pl/index/more/22926

działanie 1.4: http://poig.parp.gov.pl/index/index/588  

 

czwartek 15 września, godzina 10.00 – 14.00

Golden Tulip Warsaw Centre, ul. Towarowa 2, I piętro

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3p58t58

 

sobota 17 i niedziela 18 września. III Kongres Kobiet. Po raz trzeci kobiety opanują Pałac Kultury. Tematom poważnym towarzyszyć będą wydarzenia artystyczne. O kongresie napiszemy jeszcze osobno, za parę dni, gdy zostanie ogłoszony jego szczegółowy program. Do tego zbyt to ważne wydarzenie, by upchnąć to tak do jednego worka. Ale zapisać można się już teraz, na tę chwilę tych, którzy się zapisali jest już prawie sześć tysięcy i może warto, bo gdy ich liczba przekroczy na przykład dziesięć tysięcy, ktoś może oświadczyć, że grozi to zawaleniem Sali Kongresowej i rejestracja zostanie zamknięta. A wstępny, ramowy program wydarzenia jest już dostępny na stronie. Ale bardziej szczegółowo o kongresie za parę dni. Dodajmy, bo pewnie nie wszyscy o tym wiedzą (może nawet im nie to przyszło do głowy), że w kongresie mogą wziąć też udział mężczyźni. Hasła równouprawnienia są przez organizatorki traktowane bardzo poważnie. Sale obrad przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, zapewniono też tłumaczenie na język migowy). Zadbano także o zorganizowanie opieki nad małymi dziećmi. Zgłoszenia (rejestracji) dokonuje się on-line na stronie kongresu.

 

więcej: http://www.stowarzyszeniekongreskobiet.pl

 

sobota 17 września, godzina 8.00 – 22.00

niedziela 18 września, godzina 8.00 – 18.00

Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad

gdzie to jest: http://tinyurl.com/42hrbj3

 

poniedziałek 19 września. Spotkanie informacyjne poświęcone poddziałaniu 5.4.1 Wsparcie na uzyskanie/realizację ochrony własności przemysłowej". Jeszcze jedno spotkanie, na które zaprasza nas Polską Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i znów chodzi o środki z funduszy unijnych, które są rozdzielane w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Te możemy wydać na opatentowanie naszych wynalazków. Ale też, co znacznie bardziej kuszące, bo o wiele częściej mamy z tym do czynienia niż z wynalazkami, na ochronę naszych wzorów przemysłowych i użytkowych (nie otrzymamy zaś tego wsparcia, to trzeba od razu wyjaśnić, na ochronę znaku towarowego). Co ważne, chodzi o ich międzynarodową ochronę, czyli znacznie mocniejszą niż zapewni nam ich rejestracja tylko w naszym Urzędzie Patentowym (oczywiście ta ochrona obejmuje także terytorium Polski). Grono tych, którzy mogą skorzystać z tego wsparcia ograniczono do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Wnioski o dofinansowanie są przyjmowane już od lutego ale póki co, nie wyczerpały się jeszcze środki jakimi dysponuje na ten cel agencja. Zgłoszenia udziału w spotkaniu będą przyjmowane do 16 września. Formularz zgłoszeniowy on-line i program spotkania zamieszczono na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://poig.parp.gov.pl/index/more/22937

działanie 5.1: http://poig.parp.gov.pl/index/index/595

 

poniedziałek 19 września, godzina 10.00 – 14.10

Golden Tulip Warsaw Centre, ul. Towarowa 2, I piętro

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3p58t58

 

wtorek 20 września. Otwarte dni innowacji dla MŚP w centralnej i wschodniej Polsce. Na konferencję, której temat tak właśnie sformułowano, zaprasza Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Zaprasza przedsiębiorców z tego sektora (czyli sektora małych i średnich przedsiębiorstw), zainteresowanych problematyką innowacyjności. A w szczególności zarządzaniem innowacjami, finansowaniem działalności innowacyjnej ze środków prywatnych i – co pewnie wzbudzi większe zainteresowanie – tych publicznych. Przedstawiona też zostanie specjalnie przygotowana analiza możliwości uzyskania takiego wsparcia. Szczegółowy program konferencji jest do pobrania na stronie, do której link podajemy poniżej. Konferencja zorganizowana została w ramach projektu „Innoboost” finansowanego ze środków unijnych oraz ministerstwa gospodarki, a mającego podnieść poziom innowacyjności w Polsce centralnej i wschodniej. Zgłoszenia udziału w konferencji będą przyjmowane do 15 września za pomocą formularza on-line.

 

więcej: http://www.parp.gov.pl/index/index/1907

zgłoszenia: http://www.parp.gov.pl/index/index/1906

 

wtorek 20 września, godzina 10.30 – 15.30

(recepcja i powitalna kawa od 10.00)

Warszawski Dom Technika NOT, ul, Czackiego 3/5

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3zk9q7x

 

czwartek 22 września. Społeczna odpowiedzialność małych i średnich przedsiębiorstw. Działania prowadzone pod szyldem społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (lub, od angielskiego skrótu. CSR: Corporate Social Responsibility) kojarzymy głównie z wielkimi, przede wszystkim międzynarodowymi koncernami i nie bezzasadnie. To one bowiem przecierają u nas szlak, mieliśmy się o tym okazję po raz kolejny przekonać podczas międzynarodowej konferencji w Gdańsku 5 września. Ale nie są dla nich zastrzeżone. Mogą po nie sięgać także mniejsze firmy i też może im się to opłacić. Co ciekawe, często to robią ale nie kojarzą tego co robią z CSR i nie umieją korzystać z całkiem już bogatych doświadczeń innych. Podczas konferencji zostaną przedstawione wyniki badań na ten temat przeprowadzonych w ramach projektu RespEN w województwie pomorskim i w regionie kalmarskim w Szwecji. Odbędzie się też dyskusja poświęcona wdrażaniu CSR w przedsiębiorstwach tego sektora, dla której wyniki tych badań będą punktem wyjścia. Dodajmy jeszcze, że wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają publikację podsumowującą wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu. Na podanej niżej stronie więcej o samym projekcie oraz szczegółowy program konferencji. Zgłoszenia udziału w konferencji: biuro@fob.org.pl

 

więcej: http://tinyurl.com/3wh6xa7

 

czwartek 22 września, godzina 9.30 – 13.00

siedziba PAIiIZ, ul. Bagatela 12

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3shg8po  

 

czwartek 22 i piątek 23 września. Konferencja FUMAT 2011. Materiały przyszłości jako odpowiedź na wielkie wyzwania naszych czasów. Międzynarodowa konferencja o wieloletniej tradycji po raz pierwszy odbędzie się w naszej części Europy. Została wpisana na listę wydarzeń towarzyszących naszej prezydencji i zorganizowana we współpracy z Komisją Europejską. Ma charakter naukowy, a po części, sądząc po tematach niektórych sesji, też popularno naukowy. Program dwudniowej konferencji jest bardzo obszerny i po części składa się z równoległych sesji. Ich omówienie i nie mniej ważną listę mówców znajdziecie w programie na poświęconej konferencji stronie. Plus nie mniej ważna wydarzenia towarzyszące. Na zakończenie pierwszego dnia przewidziano też uroczystą kolację dla uczestników konferencji. Uprzedzić jeszcze trzeba, że językiem konferencji będzie wyłącznie angielski. Zgłoszenia udziału można jeszcze dokonać do 8 września (termin został przedłużony), procedura jest dwustopniowa i lepiej uprzedzić, że może wystawić na próbę naszą cierpliwość. Zwłaszcza, jeśli klikniemy na save zamiast na submit.

 

więcej: http://www.fumat2011.eu

 

czwartek 22 września, godzina 11.00 – 19.00

(powitalna kawa o 10.30, conference dinner o 20.00)

piątek 23 września, godzina 8.45 – 15.00

hotel Sheraton, ul. Bolesława Prusa 2

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3fmcrem

 

piątek 23 września. Kongres Kupiectwa. Zdefiniowanie roli i wypracowanie modelu handlu zapewniającego stabilny i zrównoważony rozwój branży. Brzmi to jak temat konferencji naukowej ale jeśli wczytać się w program, to jest on znacznie bardziej praktyczny. Chodzi o problemy w jakich znalazły się mikro i małe firmy handlowe w obliczu konkurencji ze strony wielkich sieci i znalezienie sposobu, w jaki mogą tej konkurencji stawić czoła. Kongres zorganizowały wspólnie cztery organizacje branżowe: Polska Izba Handlu, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji i Usług oraz Kongregacja Przemysłowo-Handlowa. Odbędzie się w siedzibie ministerstwa gospodarki, a wicepremier (i minister gospodarki) Waldemar Pawlak nie tylko objął nad nim honorowy patronat ale i go otworzy oraz dokona jego podsumowania. Termin kongresu zbiegł się z kampanią wyborczą, więc trudno się dziwić, że skorzystano z okazji i zaproszono również prezydenta, premiera oraz prezesa największej partii opozycyjnej. A także przewodniczącego europarlamentu Jerzego Buzka I ich również poproszono o zabranie głosu. Kongres będzie oczywiście też okazją do nawiązania nowych biznesowych kontaktów z ludźmi z branży. Zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w kongresie będą przyjmowane do 15 września. Formularz zgłoszeniowy jest do pobrania na podanej niżej stronie, gdzie odnajdziecie także pełną agendę kongresu.

 

więcej: http://www.pih.org.pl/index.php/kongres-kupiectwa

 

piątek 23 września, godzina 10.30 – 15.30

(przed, o 10.00 zapraszają na poranną kawę)

Ministerstwo Gospodarki, plac Trzech Krzyży 3/5

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3ebmja4

 

poniedziałek 26 września. Property Forum 2011. W zamierzeniu organizatora ma to być największa konferencja poświęcona rynkowi nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest nim Grupa PTWP S.A. czyli właściciel poświęconego mu portalu www.propertynews.pl, a także portalu www.wnp.pl i miesięcznika Nowy Przemysł. Mowa będzie o atrakcyjności polskiego rynku nieruchomości  komercyjnych mimo, a może właśnie ze względu na kryzys, bo tworzy on okazję do wyjątkowo korzystnych zakupów. W szczególności zaś o centrach handlowych, hotelach i magazynach. A także o rynku powierzchni biurowych. Będzie to też oczywiście okazja do nawiązania kontaktów z ludźmi z branży. Zgłoszenia on-line na konferencję można dokonać na podanej niżej stronie, wymaga to założenia sobie konta ale posłuży nam ono do również do dokonywania zgłoszeń na inne konferencje organizowane przez Grupę PTWP S.A.

 

więcej: http://tinyurl.com/3jq4ydj 

 

poniedziałek 26 września, godzina 9.00 - 16.30

hotel Sheraton, ul. Bolesława Prusa 2

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3fmcrem

 

czwartek 29 września. Stabilizacja sieci - bezpieczeństwo energetyczne metropolii. Organizatorzy debaty stwierdzają, że dostęp do energii elektrycznej jest dzisiaj traktowany jako wyznacznik postępu. Tymczasem, choć dziś problemu z zaopatrzeniem w energię w wielkich miastach nie ma, to sytuacja może zmienić się i to szybko. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie z jednej strony i fatalny stan wyeksploatowanej infrastruktury z drugiej. Przypominają też, iż wielu ekspertów uważa, iż planowanie i organizacja zaopatrzenia w energię elektryczną (a także ciepło) powinny należeć do zadań powierzonych władzom metropolii. I stawiają bezlitosną diagnozę, że obecne sposoby zarządzania nimi nadal bardziej przypominają bezhołowie rozregulowanej gospodarki centralnie sterowanej, niż nowoczesne administrowanie oparte na potrzebach konkretnych metropolii. Do udziału w debacie zaproszono polityków, naukowców i oczywiście przedstawicieli władz miejskich oraz menedżerów z branży energetycznej. Lista zaproszonych imiennie przypomina trochę koncert życzeń ale uchylić się od jego przyjęcia może być trudno. Na półtora tygodnia przed wyborami gorący temat staje się jeszcze bardziej gorący. Zgłoszenia udziału w debacie będą przyjmowane do 25 września. Formularz zgłoszeniowy jest do pobrania na podanej niżej stronie, zawiera on obszerną agendę spotkania (to ich znak firmowy) ale zwracamy uwagę, że nieaktualne jest w niej miejsce, w którym odbędzie się debata. Została ona przeniesiona z PAP na Brackiej do siedziby redakcji Polityki na Słupeckiej.

 

więcej: http://tinyurl.com/3cflbyk

 

czwartek 29 września, godzina 11.00

siedziba redakcji Polityki, ul. Słupecka 6

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3waod3u

 

poniedziałek 3 października. Efektywność energetyczna. Konferencja zorganizowana przez grupę PTWP S.A. właściciela portalu www.wnp.pl i miesięcznika Nowy Przemysł. Program na razie znany jest hasłowo. Dokonana zostanie jej ocena na tle Europy, mowa będzie o europejskich regulacjach i ich wdrażaniu w Polsce (najkrócej: to będzie bolało), padną przykłady tzw. dobrych praktyk czyli mowa będzie o tych, którzy w polskich realiach stawili czoło temu wyzwaniu. I wreszcie o tym, skąd wziąć na to pieniądze, bo zanim zaczniemy oszczędzać, zwykle czekają nas wydatki. A także o audycie energetycznym i wreszcie o możliwości wyboru dostawcy energii ale w tym wypadku chodzi oczywiście po prostu o mniejsze rachunki za energię. Zgłoszenia udziału dokonuje się tak samo, jak w przypadku innych wydarzeń, na które zaprasza organizator (podajemy odpowiedni link).

 

więcej: http://www.wnp.pl/konferencje/1813.html

zgłoszenia: https://www.ptwp.pl/konferencje

 

poniedziałek 3 października, godzina 9.00 – 16.00

hotel InteContinental, Emilii Plater 49 róg Śliskiej

gdzie to jest: http://tinyurl.com/42nrpoa 

 

wtorek 4 października. IV Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2011. Tak, jak parę innych opisanych tu wydarzeń, zorganizowane zostało przez grupę PTWP S.A. właściciela branżowych portali www.portalspozywczy.pl, www.dlahandlu.pl , a także portalu www.wnp.pl i miesięcznika Nowy Przemysł. Jest to także forma ich promocji. Forum ma być spotkaniem kadry zarządzającej sektora branży żywnościowej w Polsce, chodzi zarówno o jej wytwórców, jak i część zajmującą się handlem i dystrybucją. Ma być oczywiście również miejscem nawiązywania kontaktów biznesowych. Zaproszono też tych przedstawicieli organizacji branżowych, parlamentarzystów (dosłownie w przeddzień wyborów chyba nie zlekceważą tej okazji spotkania z potencjalnymi wyborcami?) i w ogóle wszystkich tych, którzy mogą być ważni dla funkcjonowania branży. Program jest na razie podany hasłowo, wiadomo, że będzie on podzielony na sesje związane z funkcjonowaniem poszczególnych części tego sektora (mleko, mięso i tak dalej), pojawi się też temat zarządzania i finansów. Zgłoszenie wygląda tak samo, jak w przypadku innych wydarzeń organizowanych przez PTWP S.A. o czym się przekonacie wchodząc na zakładkę rejestracja. Przy zgłoszeniu należy podać, w których sesjach chcemy uczestniczyć.

 

więcej: http://tinyurl.com/4ywsy7a  

 

wtorek 4 października, godzina 9.00 – 16.30

hotel Sheraton, ul. Bolesława Prusa 2

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3fmcrem

 

środa 12 października. Jak poprawić efektywność energetyczną? Ceny energii będą rosnąć i nic na to mnie poradzimy. Rosnąć będzie też jej udział w kosztach działalności naszej firmy. Chyba, …chyba że zaczniemy ją oszczędzać. Jak? Temu właśnie poświęcona będzie konferencja zorganizowana przez Puls Biznesu. Będzie o nowej ustawie o efektywności energetycznej, która ma to na nas wymusić. O możliwych obszarach oszczędności. A także o technologiach, które mają nam to umożliwić, w tym o spalaniu śmieci jako źródle energii elektrycznej i cieplnej ale to już temat szczegółowy. To wszystko będzie niestety kosztować, będzie więc też o tym, skąd wziąć na to pieniądze (wyjaśniając: są banki, które chętnie udzielą nam na to kredytu). Zgłoszenia udziału można dokonać za pomocą formularza on-line na podanej niżej stronie, gdzie zamieszczono też szczegółowy program konferencji.

 

więcej: http://tinyurl.com/3bqa5p3

 

środa 12 października, godzina 9.30 – 15.00

(rejestracja i poranna kawa od 9.00)

hotel Jan III Sobieski, plac Artura Zawiszy 1

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3dxu3x2  

 

piątek 14 października. Czy wiesz jak zostać dobrym coachem? Zarówno dla tych, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w tym zakresie, jak i dla tych, którzy chcieliby użyć narzędzi coachingu, aby zadbać o rozwój swoich pracowników. Tym razem Forum Menadżerów HR poświęcone będzie w całości coachingowi. Tak, jak i wszystkie spotkania forum poprowadzi je firma doradczo-szkoleniowa PROFES. Jeśli zapiszemy się na spotkanie, zostaniemy członkami forum i będziemy zapraszani na kolejne (nie wiąże się to z żadnymi opłatami). Wszystkie spotkania forum, także i to, mają praktyczną formę warsztatów. Formularz służący do zapisów on-line odnajdziecie na stronie, do której link podajemy poniżej.

 

więcej: http://tinyurl.com/3lr6kox

 

piątek 14 października, godzina 9.00 – 15.00

Golden Floor Plaza, Aleje Jerozolimskie 123A

gdzie to jest: http://tinyurl.com/42zqonz

 

środa 19 i czwartek 20 października. VIII Kongres Nowego Przemysłu: energetyka – gaz – paliwa. Zawsze są tłumy, co kongres zawdzięcza ciekawym tematom i przede wszystkim doborowi panelistów z najwyższej półki. Co prawda dziś, póki co, znamy tylko tematy, jakie będą poruszone podczas kongresu, nie znamy jeszcze panelistów ale trudno wątpić, żeby akurat tym razem było inaczej. Jeśli idzie o tematy, to te związane z energią zawsze były obecne i było tego sporo ale tym razem wypełnią one program kongresu w całości. Będzie o polityce energetycznej Unii, o wyzwaniach stojących w związku z tym przed naszą energetyką, o koniecznych inwestycjach (spawy nie stoją tu chyba dobrze). O ciepłownictwie. Ale też o gazie, także tym łupkowym. I o ropie naftowej. Minusem jest to, że nie zawsze jest szansa na zadanie pytania ale możemy spróbować to zrobić na przykład podczas przerwy. Tak, jak w zeszłym roku kongres odbędzie się w hotelu Sheraton. Organizatorem jest grupa PTWP S.A. do której należy miesięcznik gospodarczy Nowy Przemysł oraz portal www.wnp.pl. Wieczorem pierwszego dnia w hotelu odbędzie się też gala podczas której zostaną wręczone przyznawane przez kolegium reakcyjne miesięcznika nagrody „Nowy Impuls” ale w tym wypadku obowiązują osobne zaproszenia. Udział wymaga dokonania wcześniejszego zgłoszenia i wymaga założenia konta na stronie portalu www.wnp.plale opłaci się, bo kongres nie jest jedynym wydarzeniem, na które zapraszają.  Dokonując zgłoszenia powinniśmy zaznaczyć, w których częściach kongresu chcemy uczestniczyć.

 

więcej: http://www.wnp.pl/konferencje/1781.html

zgłoszenia: https://www.ptwp.pl/konferencje

 

środa 19 października, godzina 9.00 – 16.30

czwartek 20 października, godzina 9.00 – 16.00

hotel Sheraton, ul. Bolesława Prusa 2

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3fmcrem

 

poniedziałek 24 i wtorek 25 października. VII Forum Rynku Zdrowia. Zaprasza na nie do hotelu Sheraton redakcja miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia. Organizatorzy nie kryją, wręcz przeciwnie podkreślają, że wybór października, miesiąca w którym odbędą się wybory jest nieprzypadkowy. Ale trochę przestrzelili z wyborem daty, forum odbędzie się dwa tygodnie po wyborach. Forum ma być więc podsumowaniem działań legislacyjnych w dziedzinie ochrony zdrowia i zarazem (skoro odbędzie się już po wyborach) próbą sporządzenia bilansu otwarcia. Będzie o ubezpieczeniach zdrowotnych. Dużo miejsca poświęcono sprawom leków, nie zabraknie też tematu zarządzania placówkami medycznymi i roli technologii informatycznych. I to wciąż tylko niektóre tematy. Sesje na które podzielono konferencję odbywać się będą w części równolegle i dlatego jeśli zgłosimy swój udział w konferencji, będziemy musieli zdecydować, w których z nich chcemy uczestniczyć (należy to zaznaczyć przy dokonywaniu zgłoszenia). Trzeba więc uważnie przestudiować ramowy program forum, który jest do pobrania na podanej niżej stronie. Wieczorem pierwszego dnia odbędzie się też uroczystość wręczenia wyróżnień przyznanych w plebiscycie redakcję miesięcznika ale tu obowiązują odrębne zaproszenia (jeśli chcielibyśmy wziąć w niej udział, należy to zaznaczyć dokonując zgłoszenia). Zgłoszenia udziału w konferencji należy dokonać za pomocą formularza on-line, który zamieszczono na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://tinyurl.com/3urmyww

zgłoszenie: https://www.ptwp.pl/konferencje

 

poniedziałek 24 października, godzina 9.00 – 16.00 i o 19.00 gala

wtorek 25 października, godzina 9.00 – 16.00

hotel Sheraton, ul. Bolesława Prusa 2

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3fmcrem

 

czwartek 27 październik. Mechanizmy wsparcia dla inwestycji energooszczędnych. To, że powinniśmy oszczędzać energię, że nawet musimy (wręcz nie mamy innego wyjścia) – o tym chyba nie trzeba przekonywać. Ale skąd wziąć na to pieniądze? Bo aby zacząć oszczędzać, wpierw trzeba zainwestować. Jeśli chcemy mniej wydawać na ogrzewanie, trzeba docieplić budynek. Zaś w przemyśle oszczędności w zużyciu energii wymagają inwestycji w nowoczesne technologie, które to umożliwią. Organizatorzy liczą, że konferencja pomoże w znalezieniu rozwiązania, skąd środki na te inwestycje zdobyć. Jednym z rozważanym pomysłów będzie uznanie, że spłatę kredytu zapewnią oszczędności na zużyciu energii. Wymusiłoby to z jednej strony inwestycje o odpowiednim, mierzalnym efekcie w tym zakresie. A z drugiej strony zapewniłoby łatwiejszy i tańszy dostęp do kredytów na ten cel (w mniejszym zakresie lub wcale nie byłyby potrzebne gwarancje kredytowe). To jeden z pomysłów. Wśród zaproszonych na konferencję gości znaleźli się Jan Rączka, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Marek Woszczyk, prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Na pewno będzie prof. Krzysztof Żmijewski, sekretarz generalny Społecznej Rady Narodowego Programu Redukcji Emisji. Jeden z najlepiej zorientowanych w tych sprawach ludzi w Polsce i umiejący na dodatek przedstawić je w sposób zrozumiały nie tylko dla fachowców. Zgłoszenia będą przyjmowane do 21 października, formularz zgłoszeniowy, tak jak i szczegółowy program konferencji jest do pobrania na podanej niżej stronie.

 

więcej: http://tinyurl.com/3ozfcqh

 

czwartek 27 października, godzina 9.30 – 16.45

(rejestracja i poranna kawa od 8.30)

Centrum Bankowo-Finansowe Nowy Świat,

ul. Nowy Świat 6/12 róg Alei Jerozolimskich

gdzie to jest: http://tinyurl.com/3pkvkd3


Polecamy, Basia Jończyk i Rafał Korzeniewski

 

Magazyn przedsiębiorcy