Byliśmy zaproszeni do udziału w Forum Biznesowym Polska-Luksemburg. Luksemburg kojarzymy, najzupełniej słusznie, z bankami i będzie to jeden z wiodących tematów Forum, ale mowa też będzie podczas równoległych sesji o logistyce i czystych technologiach oraz technologiach kosmicznych, czyli sięgniemy gwiazd, tak zresztą dosłownie („reaching stars together”) sformułowano temat tej sesji.
Po raz już kolejny gościliśmy we Florianie i znów nie zawiodła nas jego wyborna kuchnia. A że spotkaliśmy się tuż przed świętami, nie zabrakło świątecznych życzeń, głównym bohaterem naszego spotkania uczyniliśmy jednak kobietę.
W dniach od 4 do 5 czerwca odbył się kongres, na którym ponownie spotkali się przedstawiciele trzech środowisk: biznesu, edukacji i administracji, aby kontynuować dyskusję o przyszłości HR w dobie globalizacji, o najważniejszych wyzwaniach dla rynku pracy oraz kluczowych zagadnieniach XXI wieku, takich jak ZAUFANIE, INSPIRACJE i EFEKTYWNOŚĆ.
Do Warszawy przyjechali najlepsi znawcy i mówcy biznesu DS i MLM. Może jest odrobina przesady w stwierdzeniu, że jest to historyczne, unikatowe przedsięwzięcie w branży sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego, ale ta przesada wpisana jest w ten rodzaj biznesu i chyba dobrze mu służy.
Z tym, co było tematem tego seminarium, mamy do czynienia praktycznie na co dzień. Bo logo ma niemal każda firma, logami często opatrujemy też swoje produkty. A to właśnie są znaki towarowe, o których mowa w temacie seminarium.
Show odbyło się 320 metrów pod ziemią, w kopalni węgla, w której już od niemal wieku się go nie wydobywa, ale przez wiele lat pełniła rolę kopalni doświadczalnej. Dziś jej zachowane chodniki zwiedzają turyści, a my wspólnie z organizatorami odwiedziliśmy największą komorę dawnej kopalni, komorę badawczą K8.
Znów zawirowały w tańcu baletnice, uchwycone w obiektywie Dmitry Savchenko, który robi to z takim uczuciem, jak Degas swoim pędzlem. A pomiędzy nimi przemknęły się także wilanowskie debiutantki, przygotowujące się do swoje go wielkiego balu. Tym razem u naszego klubowicza, w autorskiej Galerii van Golik na warszawskiej Saskiej Kępie.
To najnowszy projekt teatralny Teatru SABAT Małgorzaty Potockiej, muzyczno-rewiowy spektakl poświęcony Annie German, charyzmatycznej piosenkarce i ikonie polskiej i nie tylko zresztą polskiej sceny muzycznej, jej popularność wykraczała znacznie poza granice naszego kraju. Z bogatego repertuaru wybrano utwory najpopularniejsze i zarazem najbardziej charakterystyczne dla poszczególnych etapów jej drogi artystycznej. I co jest odważnym posunięciem, postanowiono przedstawić je w nowych aranżacjach.
W dniu 3 kwietnia br. odbyła się wernisaż wystawy akwarel Bartłomieja Michałowskiego zorganizowanej u naszego klubowicza, w restauracji Florian. Artysty związanego z Kazimierzem Dolnym, współzałożyciela Kazimierskiej Konfraterii Sztuki, gdzie prowadzi jedną z dwóch swoich autorskich galerii (drugą ma w swoim rodzinnym Lublinie). Miasteczko jest jednym z ważniejszych tematów jego obrazów, także tych, które można było zobaczyć we Florianie. Obraz z widokiem Kazimierza znalazł się też na zapowiadającym wystawę plakacie.
16 kwietnia wzięliśmy uział w forum zorganizowanym przez redakcję Pulsu Biznesu. Forum poświęcone było biznesowi, który wiąże się z możliwością inwestowania w fundusze Private Equity & Venture Capital, jak i pozyskania od nich kapitału na rozwój własnej firmy.
Podczas marcowej kolacji biznesowej bawiliśmy w Arco, w mieszczącej się tam włoskiej restauracji Navona i na największej w Warszawie kręgielni. Przyjęliśmy też uroczyście do naszego grona nowych członków klubu.
Do udziału w forum zaprosiło przedsiębiorców Ministerstwo Gospodarki, w którego siedzibie ono się odbyło. Forum otworzyli wspólnie wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński oraz ambasador Belgii Johan Van Dessel. W programie forum nacisk położono na inwestycje, możliwości inwestowania zarówno w Belgii (to oferta dla przedsiębiorców z Polski), jak i w Polsce (to oferta dla przedsiębiorców belgijskich).
Do udziału w Forum zaprasza nas ministerstwo gospodarki, a otworzy je osobiście wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński razem ze swoim słoweńskim odpowiednikiem, ministrem gospodarki i technologii Metodym Dragonja. Największą jednak wartością jest obecność przedstawicieli słoweńskich firm i możliwość nawiązania z nimi bezpośrednich kontaktów.
W jednym miejscu spotkało się tysiąc przedsiębiorczych kobiet, a jeśli nie tylko, to one jednak dominowały, bo Polish Businesswoman Congress to był ich dzień. Zjechały tam z całej Polski, może nawet zza granicy na zaproszenie magazynu Businesswoman & Life, magazynu przedsiębiorczych kobiet właśnie.
W dniu 18 marca 2014 r. Krajowa Izba Gospodarcza zorganizowała spotkanie z zainteresowanymi współpracą firmami estońskimi, których delegacja przybyła do Polski. Estonia to jednen z najmniejszych krajów Unii, który przystąpił do niej razem z Polską. Kraj, który wyprzedził nas w wejściu do strefy euro, którą to walutą posługują się już od dwóch lat. Jest też jak Polska członkiem strefy Schengen, co łącznie z szerokim wykorzystaniem Internetu zarówno w gospodarce, jak i przez władze wszelkich szczebli (rozbudowana e-administracja) znacznie ułatwia wszelkie kontakty. W tym te gospodarcze.
Seminarium, które odbyło się w Warszawie było tylko jednym z organizowanych we wszystkich 28 państwach Unii przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu. Przedstawienie skutków, jakie opóźnienia w płatnościach mają dla przedsiębiorstw, nie jest przy tym zapewne bardzo interesujące, bo to akurat wszyscy wiedzą, interesujące są za to na pewno działania jakie podjęła w tej sprawie Unia, działania bardzo konkretne, których konsekwencją są także zmiany w polskim prawie.