W setną rocznicę bitwy warszawskiej odbędzie się Meeting Patriotyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego, Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych, Klub Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Do udziału w meetingu, który odbędzie się 25 sierpnia w Muzeum Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego zaproszono wielu znakomitych gości, w tym troje byłych prezydentów naszego kraju: Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego. Obecni będą też przedstawiciele służby zdrowia, tacy jak profesowie Marian Zembala i Krzysztof Simon, a meeting będzie okazją do uhonorowania zasłużonych w walce z pandemią lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którym zostanie wręczona statuetka „Serce za Serce w walce z koronawirusem”. Założyciel naszego klubu, prezeska Barbara Jończyk jest członkiem Komitetu Honorowego tego prestiżowego wydarzenia.
Tarcza antykryzysowa doczekała się kolejnej odsłony. Ustawa o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, nosząca mino „Tarczy 3,0”, została już podpisana przez prezydenta. Zamieszczamy kolejny alert prawny przygotowany przez Członka naszego Klubu, wiodącą firmę audytorską PKF.
Już od 1 czerwca BGK rozpocznie nabór wniosków o kredyt na innowacje technologiczne na korzystniejszych zasadach. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego przygotowało szereg zmian dla firm. BGK wprowadza ważne ułatwienia w programie „Kredyt na innowacje technologiczne”, który ułatwi dostęp do bezzwrotnego finansowania działalności przedsiębiorstwa z unijnego programu Inteligentny Rozwój zarówno mikro, małym jak i średnim przedsiębiorcom... W załączeniu przesyłamy kolejny alert przygotowany przez Członka naszego Klubu, wiodącą firmę audytorską PKF.
Forma wsparcia dla firm z Polskiego Funduszu Rozwoju jest uzależniona od wielkości przedsiębiorstwa. Wnioski dla mikrofirm oraz małych i średnich firm już od 29 kwietnia można składać za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej 17 banków komercyjnych oraz większości banków spółdzielczych. Program skierowany do dużych firm jest obsługiwany bezpośrednio przez Polski Funduszu Rozwoju, formalnie wnioski będzie można, po uzyskaniu notyfikacji na tę część programu od Komisji Europejskiej, ale wstępne wnioski można składać już teraz wypełniając specjalny formularz zgłoszeniowy udostępniony na ich stronie. Zamieszczamy alert podatkowy przygotowany przez Członka naszego Klubu, wiodącą firmę audytorską PKF.
Obowiązujące przed epidemią przepisy nie były niestety przygotowane na zmierzenie się z obecnie panującą sytuacją. W celu uniknięcia negatywnych efektów związanych z epidemią, ustawodawca wprowadził szereg rozwiązań, które mają na celu przeciwdziałać paraliżowi decyzyjnemu w spółkach handlowych. Odpowiednie zmiany zostały wprowadzone ustawą z 31 marca 2020 r. w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. W załączeniu przesyłamy kolejny alert prawny przygotowany przez Członka naszego Klubu, wiodącą firmę audytorską PKF.
Gdy inne teatry wciąż są zamknięte, oni będą grali, a nawet będą mieli premierę. Krakowski Teatr KOMEDIA zagra na zamku w Krasiczynie, perle polskiego renesansu, a widzowie w bezpiecznej od siebie odległości zasiądą w domach przed ekranami monitorów. Najpierw, 12 maja, będzie to spektakl „Artyści na szlaku”, który miał w listopadzie premierę podczas kolacji teatralnej zorganizowanej wspólnie przez naszych klubowiczów, Warszawski Dom Technika NOT i Restaurację Avangarda Warszawa, i chcąc czcić w ten sposób 50-lecie śmierci generała Władysław Andersa. A 18 maja na zamku w Krasiczynie, w stulecie rodzin papieża Polaka, świętego Jana Pawła II odbędzie się premiera spektaklu „JP2 -oczekiwane pokolenie”. Obejrzeć je będzie można za darmo, bo wystawienie obu spektakli było możliwe dzięki dofinasowaniu ze środków wieloletniego programu NIEPODLEGŁA, mającego wspierać przedsięwzięcia służące uczczeniu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Dzięki Pracowniczym Planom Kapitałowym Polacy mają mieć większe emerytury. Złożą się na to sami pracownicy, pracodawcy i w pewnym stopniu też państwo. Co ważne, dla pracodawców udział w tym programie jest obowiązkowy. Największe firmy, te zatrudniające 250 i więcej pracowników, już takie programy stworzyły. W tym roku muszą to zrobić firmy zatrudniające 20 i więcej pracowników. Początkowo miały być rozdzielone na dwie tury, po modyfikacjach wynikających z tzw. tarczy antykryzysowej mają to zrobić w jednym terminie. Do 10 listopada będą musiały stworzyć PPK u siebie i zapisać do nich pracowników, a do 27 października podpisać umowy o ich prowadzenie. Pozostałe i cała budżetówka muszą to zrobić w przyszłym roku.