Bez sprawnego, dobrze rozwiązanego elektronicznego systemu zarządzania obiegiem dokumentów oraz procesami biznesowymi nie sposób sobie dziś wyobrazić funkcjonowania współczesnego przedsiębiorstwa. Podczas konferencji, którą objęliśmy jako klub naszym patronatem medialnym mowa będzie o najnowszych trendach w tej dziedzinie, bo nowości tu nie brakuje. A także o zmianach w przepisach o ochronie danych osobowych, wymuszających zmiany i poprawki w nawet dobrze działających systemach, które już mamy.
Kontakty, wiedzę i relacje zamieniamy w korzyści finansowe. To nie optymizm — wszystko sprawdziliśmy. Przemawia przez nas doświadczenie, a nie tylko wiara, że ‘się uda’. Nie musimy w to wierzyć, skoro to wiemy. To właśnie przewaga, jaką dają sprawdzone informacje — zamiast sekretów, tajemnic handlowych czy przypuszczeń dajemy Ci narzędzia obliczone na sukces. Wykorzystują je z powodzeniem tysiące Polaków; na pewno nie jesteś od nich gorszy.
Zaprasił nas Klub Bankowca, gdzie po jego wnętrzach oprowadził nas kierownik klubu Klaudiusz Kozłowski. Poznaliśmy też historię budynku, który zbudowany został w XIX wieku, jako szpital. Budynek, w którym obecnie mieści się Klub Bankowca znajduje się u podnóża skarpy i mało kto wie, że urywająća sie przy skarpie ulica miała kiedyś drugą część u jej podnóżą. Pamiątka po niej są dwa domy z adresami przy ulicy Smolnej.
Poprowadziła go dr. Lidia D. Czarkowska, psycholog, coach i dyrektor Centrum Coachingu renomowanej Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie również wykłada. Razem z nią poznaliśmy między innymi metody samoregulacji emocjonalnej oraz zasady mądrego korzystania z energii mocy. Otrzymaliśmy też kilka przydatnych narzędzi do pracy z własnymi emocjami. Zaczęliśmy jednak od przedstawienia nowych członków klubu i krótkiej sesji networkingowej.
O powodzeniu tego programu przekonujemy się co roku podczas wielkiej gali, na której spotykamy tłum jego laureatów, bo nie pierwszy raz obejmujemy go naszym patronatem razem z magazynem przedsiebiorcy@eu. Jego powodzenie nie jest przypadkiem, to, czego wymagamy od partnerów w biznesie to przecież bycie fair. Z niesolidnymi przedsiębiorcami nikt nie chce mieć do czynienia. Tego samego oczekują od nas klienci. I pracownicy, bo o nich dziś też już trzeba się starać. Jeśli tacy jesteśmy, warto się tym pochwalić jako naszym atutem. Uczestnictwo w programie jest okazją, aby to zrobić.
„Po latach kryzysów Unia Europejska stoi przed wyzwaniem odbudowy zaufania Europejczyków i zniwelowania sporów między państwami członkowskimi. Jak tego dokonać?” czytamy w zaproszeniu przesłanym nam przez Instytut Spraw Publicznych na konferencję, podczas której zostanie zaprezentowany raport zatytułowany „Re-energising Europe: A package deal for the EU27”, pakiet propozycji dla ożywienia UE, rezultat kilkunastomiesięcznych prac dziesięciu instytutów analitycznych z całej Europy. Jednym z punktów programu jest też wystąpienie Hermana Van Rompuya, poprzednika Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej, obecnie stojącego na czele niezależnego thinktanku European Policy Centre.