To, że zaproszenie na tę organizowaną przez Ministerstwo Rozwoju konferencję trafiło ono też do nas, nie jest oczywiście przypadkiem. To zaproszenie, abyśmy się nad tym tematem pochylili. Będą zresztą też konkrety, przedstawione zostaną rezultaty prac grupy roboczej ds. etyki i standardów odpowiedzialnego prowadzenia biznesu działającej w ramach zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw przy wicepremierze (i jednocześnie ministrze rozwoju oraz finansów), Mateuszu Morawieckim.
Wydarzenie przygotowano z rozmachem, organizatorzy wyraźnie postanowili rzucić wyzwanie obu kongresom w Katowicach, Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu, choć ograniczając się do dominującej tam też zresztą tematyki krajowej. Intersujący jest przy tym nie tylko dobór tematów, ale i to, a nawet przede wszystkim to, kogo udało im się zaprosić do udziału w roli uczestników składających się na program konferencji paneli. Są wśród nich członkowie rządu i ludzie stojący na czele centralnych organów państwa, a także (o co bywa nawet trudniej), prezesi największych polskich firm, nie tylko tych państwowych. Do tego wzorem obu kongresów udział w szczycie jest całkowicie bezpłatny.
Trzecia edycja tej konferencji organizowanej wspólnie przez dziennik Rzeczpospolita i Deloitte. Gościem specjalnym będzie dr Arno Probst –ekspert ds. corporate governance Deloitte w Niemczech, który opowie dokonywanych tam zmianach przepisów spowodowanych głośnymi skandalami z udziałem niemieckich koncernów. Weźmie on też udział w panelu dyskusyjnym poświęconym istocie tych przepisów, czyli przed czym chroni przestrzeganie zasad ładu korporacyjnego.
Te specjalne, uprzywilejowane formy członkostwa w klubie, zapewniają szereg dodatkowych korzyści w porównaniu do zwykłego członkostwa. Mamy siedmiu członków premium i trzech członków diamentowych.
Tomasz Sobecki tworzy te zdjęcia „za pomocą złożonych zabiegów, na które składają się zmiany optyki i wielokrotne ekspozycje”, ale strona techniczna jest tu w istocie mało ważna, to akurat każdy fotoamator, który liznął podstawy cyfrowej obróbki zdjęć potrafi. Chodzi o efekt. Efekt niepokoju, efekt intensywności. I wychodzi to na zdjęciach, które przesłali nam organizatorzy, wystawy całkiem ciekawie.
Choć niemal nikt nie utrzymuje z Republiką Chińską (bo tak brzmi oficjalna nazwa) stosunków dyplomatycznych, to praktycznie wszyscy z nimi handlują i jest mało prawdopodobne, byśmy sami czegoś z Tajwanu nie mieli u siebie, bo są wciąż, mimo konkurencji z kontynentu (tych dużych Chin) potentatem w dziedzinie urządzeń elektronicznych i podzespołów do nich. Jednak w składzie piętnastoosobowej delegacji będzie tylko jeden przedstawiciel tej branży, a najliczniej będą reprezentowane firmy produkujące urządzenia dla przemysłu spożywczego.
Szukasz klimatycznego miejsca na konferencje, warsztaty, szkolenia, sesje lub spotkanie okolicznościowe? Świetnie trafiłeś! Polecamy nasze przestronne, a zarazem eleganckie sale konferencyjne w ponad 110-letnim Warszawskim Domu Technika w samym sercu Warszawy, nieopodal II linii metra, przy ul. Czackiego 3/5. Rewelacyjny dojazd – w pobliżu znajduje się metro Uniwersytet – Nowy Świat oraz przystanki autobusowe. W sąsiedztwie jest też wiele restauracji i kafejek.
Kolejna Gala Akademii Dobrego Stylu, odbędzie się 23 października - tak, jak poprzednie - w historycznym, ponad stuletnim gmachu Warszawskim Domu Technika na Czackiego. W jego reprezentacyjnej Sali Balowej znów wręczyliśmy Gracje. Tym razem odebrały je: Alicja Majewską, Bogna Sworowska, Grażyna Torbicka i Magdalena Zawadzka. Statuetkami wyróżniamy te wybitne postacie życia publicznego, których ponadczasowa elegancja i wdzięk powodują, że i pod tym względem mogą być one wzorem dla wszystkich. Jak w poprzednich edycjach było to bardzo medialne wydarzenie, wśród jego patronów znalazł się między innymi magazyn ViVa!