To jeden z najstarszych konkursów promujących przedsiębiorczość, organizowany jest od 1994 wspólnie przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Już od kilku lat finałowa gala konkursu organizowana jest w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. W tym roku statuetki wyobrażające wznoszącego się do lotu orła odebrało 9 firm mikro i trzy małe. Bo to konkurs właśnie dla nich. Wyróżnia się firmy, które najlepiej radzą sobie na wymagającym konkurencyjności rynku i mogą być pod tym względem wzorem dla innych.
Do udziału w tym spotkaniu, które obędzie się w warszawskim hotelu Novotel (tym w centrum Warszawy, dawnym hotelu Forum), zaprasza nas Polsko-Kazachstańska Izba handlowo-Przemysłowa. Weźmie w nim udział dziesięć południowokoreańskich firm, które chcą nam zaoferować produkty ze swoich fabryk.
czyli spojrzenie na główne wyzwania UE. Międzynarodowa konferencja zorganizowana przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z trzema thinktankami, z których każdy będzie gospodarzem osobnego panelu. Tematy, właściwie oczywiste, to kryzys migracyjny, rynek wewnętrzny i Unia Europejska w świecie, przy czym każdy z tych tematów pociąga za sobą ważne dla przyszłości Europy pytanie…
Na konferencję, podczas której zostaną zaprezentowane plany i wyzwania związane z wdrażaniem krajowych programów operacyjnych, a także dotychczas osiągnięte efekty, zaprasza nas Ministerstwo Rozwoju. Cztery równoległe ścieżki tematyczne, każda z nich będzie miała gospodarza w postaci innego wiceministra tego resortu. Zaproszenie adresowane jest nie tyko do przedsiębiorców, ale przedsiębiorców powinno zainteresować w szczególności. Konferencja odbędzie się na Stadionie Narodowym, stadion bowiem, wbrew pozorom (i nazwie) na co dzień pełni rolę centrum konferencyjnego.
Ulica Spokojna, przy której mieści się galeria, jest spokojna nie tylko z nazwy. Zabudowana tylko z jednej strony ciągnie się wzdłuż cmentarnego muru Powązek i jest do tego ślepa. Tego dnia jednak galerię wypełniał tłum, co nie jest wcale takie zwyczajne w przypadku wystawy fotografii. Wystawa nie była jednak taka zwyczajna. Zobaczyć można na niej zdjęcia Krzysztofa Gierałtowskiego, Andrzeja Tyszko i Wojciecha Kukli, którzy uwiecznili na nich Tomasza Stańko, światowej sławy jazzowego muzyka i kompozytora. Choć pochodzą sprzed wielu lat, to część z nich zaprezentowana została po raz pierwszy. Dlaczego jednak lata osiemdziesiąte? I skąd tytuł wystawy? Zapytaliśmy o to i o wystawę samego Tomasza Stańko, który osobiście wziął udział w jej otwarciu.
Pokaz filmu „Młyn i krzyż” Lecha Majewskiego
i zaproszenie na spotkanie z reżyserem do kina Atlantic
Film widziałem, a mimo to się wybieram. Tytuł to zarazem tytuł znanego obrazu Petera Bruegela. Pełen okrucieństwa obraz jest przeniesioną do rzeczywistości szesnastowiecznej Flandrii sceną Golgoty. Rzeczywistości bynajmniej nieprzedstawionej w sposób realistyczny. Precyzyjnie namalowane są postacie ludzi i ich stroje, ale krajobraz Flandrii jest w rzeczywistości płaski jak stół. W specyficzny sposób została przedstawiona perspektywa, właściwie nie ma to nic wspólnego z zasadami jakie obowiązują w malarstwie i jakich uczono nas na lekcjach plastyki.
Takie spotkania organizujemy dwa razy do roku, według tego samego, sprawdzonego scenariusza. Ich celem jest umożliwienie prezentacji firm wchodzących w skład naszego klubu i przedstawienie ich oferty. A jeśli poszukujemy partnerów do prowadzonych przez nas przedsięwzięć, jest to okazja, by ich pozyskać do nich pozyskać.
Znów do MCC Mazurkas w Ożarowie pod Warszawą zapraszają nas Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz. I jak to u nich, musi być z rozmachem. Na scenę wyjdzie w stuosobowym przeszło składzie Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego: balet, chór i orkiestra symfoniczna. Bez obaw, miejsca starczy także dla nas! Jego występ składać się będzie z dwóch części, pierwszej, patriotycznej, nawiązującej do wydarzeń sprzed stu lat, gdy legioniści Piłsudskiego wkroczyli do Warszawy i drugiej, zupełnie od niej różnej, na którą złożą się przeboje z najsłynniejszych musicali. Coś, z czym artystów w mundurach zupełnie nie kojarzymy.
Na seminarium, które ma nam uświadomić, że w przetargach tych mogą uczestniczyć także polskie firmy i warto skorzystać z tej szansy, zaprasza nas Punkt Informacyjny Międzynarodowe Zamówienia Publiczne przy PARP, a wezmą w nim udział, którzy zajmują się nimi na co dzień oraz Marcos Neto, dyrektor Międzynarodowego Centrum Rozwoju Sektora Prywatnego działającego w ramach UNDP, agendy ONZ, której angielską nazwę można na polski przetłumaczyć jako Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Dlaczego on? Bo, co dla niektórych może być zaskoczeniem, zaproszenie do udziału w przetargach skierowane jest w pierwszej kolejności właśnie do sektora prywatnego.
Znów zapraszamy do Warsaw Ptak Expo w podwarszawskim Nadarzynie na wielkie święto fanów czterech, a także dwóch kółek. Przegląd tego wszystkiego, co działo się na rynku motoryzacyjnym w tym roku. A działo się sporo. Do obejrzenia będą jednak nie tylko samochody. Zadbano też o dodatkowe atrakcje. Będą pokazy driftingu, czyli jazdy w poślizgu, a więc tego, co wolelibyśmy, aby w rzeczywistości nas nie spotkało. Pokazy cynowania karoserii, czyli tego, czym to się w najlepszym wypadku kończy w praktyce. I Bikini Car Wash, co z pewnością spodoba się mężczyznom, a kobiety być może oskarżą nas o seksizm...Zaznaczamy, nie jesteśmy organizatorami! Klubowicze wchodzą za darmo!
Jak co roku odbędzie się w Wilanowie objęta naszym patronatem charytatywna aukcja na rzecz aktorów ze Skolimowa, z mieszczącego się tam Domu Artystów Weteranów Scen Polskich. Do kupienia podczas aukcji będą ubrania, akcesoria, a także biżuteria światowych marek i czołowych projektantów. Tradycyjnie towarzyszyć jej będzie pokaz mody wieczorowej, podczas którego jako modelki wystąpią młode uczestniczki również objętego naszym patronatem projektu „Debiutantki”.
Kolejne seminarium z cyklu „Europejskie przedsiębiorstwo”, w praktyce mające bardziej charakter szkolenia. Prelegentami będą tym razem eksperci z Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce, które jest częścią ogólnoeuropejskiej sieci takich centrów działającej w Unii Europejskiej (a także Norwegii i Islandii), z angielska nazywanej ECC-Net. Temat, który powinien zainteresować nas nie tylko jako konsumentów, bo nie mniej ważny jest dla przedsiębiorców.