Tegoroczną muzą zorganizowanego przez Art Imperium konkursu była Magdalena Abakanowicz. Sama jest wybitnym artystą, jednym z niewielu polskich artystów, których nazwisko znane jest na całym świecie (zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko tych żyjących). W tym przypadku wystąpiła jednak w innej, nietypowej dla niej roli: inspiracji. Tym razem odstąpiono od wymogu, by zgłaszane prace były po prostu portretem, dano artystom znacznie więcej możliwości. Efekt konkursu jest zaskakujący, można czerpać inspiracje z prac Abakanowicz i robić to w sposób twórczy.
Odbył się w Bielańskiej Mediatece, gdzie, choć jest bardzo nowocześnie, to książka też ma swoje poczesne miejsce. A nawet bywa głównym bohaterem. W programie festiwalu były spotkania z autorami, w tym z naszą klubowiczką, Katarzyną Czajka. I oczywiście prezentacje nowości wydawniczych. Zamiast płacić za wstęp, można było przynieść książkę, a podczas festiwalu odbywał się także tzw. bookcrossing, czyli można było sie książkami wymienić.
Barbórka to nie tylko święto górników, ale i wszystkich Barbar, w tym prezes naszego klubu Barbary Jończyk. A że takie święto powinno obchodzić się w gronie przyjaciół, zaprosiła na nie wszystkich członków klubu. Bo w klubowym gronie wszyscy jesteśmy przyjaciółmi. Do wspólnej zabawy porwała nas Larysa Tsoy, a muzyczną niespodzianką, bo była też niespodzianka, był występ Danuty Stankiewicz.
Integracja marketingu i sprzedaży przełomową szansą na zwiększenie przychodów, tak brzmiał temat seminarium. Kluczem było jednak nazwisko Mike'a Boswortha. Bo przecież samo zintegrowanie działów marketingu i sprzedaży jest wręcz praktyką w małych firmach, często robi to ta sama osoba, a w najmniejszych po prostu jej właściciel. I jakoś nie oznacza to automatycznie ich sukcesów w konkurencji z koncernami. Chodzi o to, jak to zrobić.
W XVIII edycji konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców nagrodzonych statuetkami Wiktorii zostało 40 firm z całej Polski. Ich przedstawiciele odebrali je podczas uroczystej gali w Airport Hotel Okęcie z rąk wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego.
Nasza klubowiczka zaprasiła nas na spotkanie autorskie poświęcone kolorowi, który w jej obrazach zdecydowanie dominuje. Odbyło się ono w prowadzonej przez nią galerii DORUM ART, miejscu naprawdę niezwykłym... (patronat magazynu przedsiębiorcy@eu).
Będzie to już trzecia edycja tej charytatywnej akcji na rzecz aktorów mieszkających w Skolimowie. Aukcji obrazów i porcelany towarzyszyć będzie pokaz sukni znanego duetu Jeziorska & Łęczycka, inspirowanych modą końca belle epoque i dwudziestolecia międzywojennego. W roli modelek wystąpią uczestniczki czwartej już edycji projektu Debiutantki.
Wśród członków naszego klubu mamy także pisarza. Na spotkanie poświęcone najnowszej książce autora trylogii o Zbawcy i Niszczycielu zapraszamy do warszawskiej księgarni Czuły Barbarzyńca na Dobrej.
Wystartowała właśnie kolejna edycja konkursu Polish Exclusive. Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach, Ekskluzywnej Marki Polskiej oraz Ekskluzywnej Marki Zagranicznej dostępnej na polskim rynku. Organizatorzy, Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej, zaprasza do udziału w nim zarówno producentów, jak i usługodawców. Ograniczeń, co do branży, nie ma. Inicjatywa ma na celu wyłonienie firm oferujących na polskim rynku ekskluzywne produkty i usługi najwyższej jakości. Objęliśmy go jako klub razem z magazynem przedsiębiorcy@eu naszym patronatem medialnym.
Przed 22 uczestniczkami (było aż 7 kandydatek na jedno miejsce), cały rok przygotowań do wielkiego balu. Wskrzeszona została tu dawna arystokratyczna tradycja wprowadzania młodych dam na salony i ich pierwszego balu. W wersji zaproponowanej przez „spirytus movens” całego przedsięwzięcia, Agnieszkę Michalczyk, poprzedza go jednak okres przygotowań na współczesnych „pensjach”.
Po udanej warszawskiej edycji targów w czerwcu, ich organizatorzy zaprosili nas do Wrocławia, na ciąg dalszy. Wrocławska edycja, zorganizowana z równym rozmachem jak ta warszawska, jest kolejnym dowodem na to, że Polska to nie tylko stolica i ewentualnie Poznań. Podobieństwo warszawskich i wrocławskich targów polegało również na tym, że i tu, i tam odbyły się one na stadionach wybudowanych na piłkarskie Euro. Do opisania tematyki targów wystarczą w zupełności dwie litery: IT.
BPM, czyli Business Process Management. Nie warto szukać definicji, a nawet stanowczo nie należy tego robić. Najlepiej dosłownie przetłumaczyć: zarządzanie procesami biznesowymi. I wszystko jasne. To znaczy jasne, co jest tematem konferencji. Zastanawiać się, czy warto wydać pieniądze na udział w konferencji nie, niue było potrzeby. Był on bezpłatny.
W Warszawskim Domu Technika NOT, podczas uroczystej Gali nastąpiło ogłoszenie wyników jubileuszowej, V edycji Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne Laur Innowacyjności 2015.
Jak motywować siebie i swój zespół do osiągania rzeczy niezwykłych? Opowie nam o tym i podzieli się swoją wiedzą na temat budowania motywacyjnego środowiska pracy, nasz ekspert, Katarzyna Janas – partner zarządzający Instytutu Durkalskiego Reiss Motivation Profile. Wykorzystują oni metodę stworzoną przez światowej sławy profesora Stevena Reissa.
W warszawskim studiu Hear po raz szósty czytali bajki ludzie znani nam z mediów: artyści, dziennikarze i politycy. Każdy czytał inna bajkę Krzysztofa „Gorzkiego” Gorzkiewicza, rapera znanego ze wspólnych występów z gwiazdami z całego świata. I jak się okazuje – choć coraz mniej jest takich, co tego nie wiedzą – także bajkopisarza. I inicjatora charytatywnej akcji „Pomaganie jest trendy”, w ramach której to czytanie się odbywa. Te najnowsze nagrania zobaczyć będzie można już wkrótce na stronie prowadzącej akcję fundacji. Wymieńmy może parę nazwisk: Bronisław Komorowski (jest polityk), Andrzej Zamachowski, Artur Barciś, czy Robert Żołędziewski (są aktorzy).
W warszawskiej Kinotece był czerwony dywan, gwiazdy, celebryci i tłum zaproszonych gości, wśród których byli też członkowie naszego klubu zaproszeni przez Roberta Ziółka z Mushchelka Group, producenta wchodzącego właśnie na ekrany kin filmu. Nie zabrakło oczywiście reżysera, dla którego był to filmowy debiut (i jednocześnie autora scenariusza), aktorów i wszystkich tych, którzy do powstania filmu się przyczynili. Ich obecność jest na premierze obowiązkowa.