administrator

  polecamy

więcej


   www.minnowacyjni.pl

 

 

Forum Młodych Przedsiębiorców tym razem może nie w całkiem, ale jednak mocno zmienionej formule. Tradycyjnie zapraszano na nie początkujących przedsiębiorców bądź tych, którzy o wejściu na tę drogę myśleli. Mowa była o startup-ach, o innowacjach (startup-y powinny być innowacyjne), o źródłach ich finansowania i o budowaniu zespołu. I o tym też będzie mowa, ale z nieco innej strony na to spojrzymy. Zaproszenie skierowane jest do cudzoziemców, myślących o rozwinięciu w Polsce swojej firmy, ale także i to już zupełna nowość, do cudzoziemców szukających w Polsce pracy i pracodawców ich zatrudniających. A także Polaków, widzących w tym szansę dla polskiej gospodarki i poszukujących partnerów biznesowych. Oraz oczywiście – tu się nic nie zmienia – inwestorów, gotowych zaangażować swój kapitał w takie przedsięwzięcia. Tradycyjnie forum było dwujęzyczne, przy czym częściej było słychać język angielski, tym razem będzie już trójjęzyczne, dojdzie jeszcze ukraiński.

 

Czytając program forum warto zwrócić uwagę na prawy margines, podany jest tam pożądany poziom znajomości języka... polskiego. Pierwsze dwa punkty programu, poświęcone startup-om prowadzonym przez cudzoziemców wymagają jego znajomości tylko na poziomie A1/A2, czyli podstawowym. Kolejny, który ma być debatą pracowników (z zagranicy) i pracodawców, wymaga jego znajomości na poziomie B1/B2, średniozaawansowanym. Trzeci, podczas którego prezentowane będą firmy prowadzone przez cudzoziemców, wymaga już poziomu C1/C2, czyli zaawansowanego. Żadnych wymagań językowych nie podano w przypadku bankietu, który ma zakończyć forum, w tym wypadku i jeśli idzie o networking radzimy sobie jak się wydaje bez problemów (a przynajmniej tych językowych).

 

Podczas forum działać będą też punkty konsultacyjne, udzielające darmowych porad. Będzie się można dowiedzieć, jak zatrudnić obcokrajowca, a imigranci będą się mogli dowiedzieć, jak założyć w Polsce firmę. A także okienko pomocy prawnej dla imigrantów i już bez żadnego podziału, okienko pośrednictwa pracy dla pracodawców, choć zapewne chodzi jednak o polskich pracodawców, którzy poszukują pracowników z zagranicy.

 

Program zatem bardzo różny od zeszłorocznego, wtedy próbowano sięgać do doświadczeń Izraela i trzeba przyznać, było to bardzo inspirujące. W tym roku schodzimy na ziemię, by mierzyć się z wyzwaniami tu i teraz, ale miejsce się nie zmienia. Znów spotkamy się w Centrum Kreatywności Targowa, gdzie na salę konferencyjną zamieniono przekryte szklanym dachem dawne podwórko kamienicy, a w samej kamienicy i w dawnych oficynach znalazły siedziby startup-y. Niezabudowana jest tylko jedna pierzeja, wypełnia ją szklana ściana, z za której widać smętny i jednak irytujący widok jaki tworzy dogorywający bazar Różyckiego. A może chodzi o to, że w XXI, czasach Internetu (i Internetu rzeczy) to już przeszłość i nie da się z tym nic zrobić, a nawet nie warto. Chyba, żeby potraktować jako ciekawostkę dla turystów.

 

Organizatorem forum jest tradycyjnie Krajowa Izba Gospodarcza (forum, również tradycyjnie, otworzy wystąpienia prezesa izby, Andrzeja Arendarskiego), partnerem strategicznym Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Jednym z partnerów instytucjonalnych jest, co warto dodać, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza.

 

Szczegółowy program forum do pobrania poniżej. 


środa 24 października, godzina 16.00 – 20.00

(a potem, po 20.00, bankiet i networking)

Centrum Kreatywności Targowa

Warszawa ul. Targowa 56, gdzie to jest

 

Udział w forum jest bezpłatny, wymagana wcześniejsza rejestracja online (liczba miejsc ograniczona).


kliknij i pobierz agendę w pdf

kliknij i pobierz agendę forum 

 

 


Magazyn przedsiębiorcy