administrator

  polecamy konferencję

więcej


Moda na współpracę z organizacjami międzynarodowymi? Tak brzmi w zaskakujący sposób sformułowany temat konferencji. Chyba jednak nie jest aż tak dobrze, bo gdyby tak było, niepotrzebne byłoby organizowanie konferencji. Ale nie trzeba zachęcać już tylko słowami, są też pierwsze przykłady sukcesów, jeden poznamy podczas konferencji. Będzie też analiza jakie rodzaje zakupów towarów i usług przez organizacje międzynarodowe mogą być najbardziej interesujące dla polskich firm i to może być nawet najciekawsze.

 

Nieprzypadkowo pojawia się tu logo Punktu Kontaktowego Międzynarodowe Zamówienia Publiczne, to projekt Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, organizatora konferencji, mający pomóc polskim przedsiębiorstwom w wejściu na rynek, jakim są zamówienia ONZ, Banku Światowego, OECD czy NATO. A także państw korzystających z różnego rodzaju wsparcia, co się wiąże często z warunkiem dopuszczenia do przetargów nie tylko własnych, krajowych firm. By podać jakiś przykład, na stronie agencji znajdziemy informację o przetargu na projekt i budowę nowego składowiska śmieci oraz zamknięcie istniejących w stolicy Armenii, Erywaniu. Inny przykład może już nas nawet nieco zaskoczyć, przetarg zorganizowany przez Agencję Informacji u Komunikacji NATO odpowiedzialnej za ochronę łączności całego paktu na jej wsparcie merytoryczne w tej dziedzinie. A jeszcze bardziej to, że jednym ze zwycięzców tego przetargu jest polska firma Vector Synergy Sp. z o.o. z Poznania. To właśnie oni podziela się swoimi doświadczeniami podczas konferencji. A w raporcie, o którym wspomniałem wyżej będą wskazane kategorie produktów i usług najbardziej poszukiwane i lista tych, w których polskie firmy mogą liczyć na przewagę konkurencyjną. Każda ma liczyć po 20 pozycji, ciekawe w ilu się one pokryją?

 

Więcej informacji o konferencji, w tym szczegółowy jej program znajdziecie na stronie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, któremu obecnie podlega Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Krótka konferencja będzie też z pewnością okazją do nawiązania użytecznych kontaktów nie tylko z pracownikami agencji, ale i przedsiębiorcami zainteresowanymi tym rynkiem, mającym swoje specyficzne wymagania. Gronem wcale jeszcze nie tak licznym, jakby to sugerował tytuł konferencji, więc tym bardziej warto.

 

więcej: www.konferencja-mpit.pl

 

środa 5 grudnia, godzina 11.00 – 14.10

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii

plac Trzech Krzyży 3/5, gdzie to jest

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja online (do 3 grudnia) na stronie wydarzenia.

 

Rafał Korzeniewski

 

 

 

Magazyn przedsiębiorcy